Новини


Порядок виправлення негрошових помилок у звіті з ЕСВ

У податківців запитали: яким чином страхувальнику у звіті щодо сум нарахованого ЄСВ після закінчення строку його подання виправити помилки, які не стосуються грошових показників (загальні реквізити)?

Якщо страхувальником була допущена помилка в реквізитах (окрім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, — подаються скасовуючі документи. Тобто подається звіт страхувальника з позначкою «Скасовуюча», який є підставою для повного скасування інформації, що попередньо була подана у формі «Початкова» до органів доходів і зборів. Зміни в сумах нарахованої заробітної плати або доходу й у зв’язку з цим нарахованих сум ЄСВ за звітний місяць при формуванні та поданні скасовуючих документів не допускаються.

Страхувальник повинен сформувати і подати разом зі звітом за поточний звітний період звіт за попередній період, який містить:
— титульний аркуш (перелік таблиць звіту);
— відповідну таблицю на одну або декількох застрахованих осіб зі статусом «Скасовуюча» з відомостями, які були помилковими;
— відповідну таблицю на одну або декількох застрахованих осіб зі статусом «Початкова» із зазначеними правильними відомостями. Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1–4 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454 (далі — Порядок № 454).

Водночас виправити помилки, допущені в таблицях 1–4 додатка 4 до Порядку № 454, що не стосуються грошових показників (загальні реквізити), страхувальник може шляхом зазначення правильних показників у звіті за будь-який наступний звітний період.

Назад