Новини


Електронна податкова перевірка: порядок проведення та оформлення результатів

ДФСУ в листі від 27.08.2014 р. № 2402/6/99-99-22-03-01-15 повідомила про процедуру електронної перевірки, оформлення її результатів та наслідків проведення такої перевірки.

Зокрема, податківці нагадали, що документальною невиїзною позаплановою електронною перевіркою (далі — електронна перевірка) є перевірка, що проводиться на підставі заяви, поданої платником податків із незначним ступенем ризику. Визначення цього терміна міститься у п.п. 75.1.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

За результатами електронної перевірки складається довідка у двох примірниках, що підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та після її реєстрації вручається особисто платнику податків або його законним представникам для ознайомлення і підписання протягом п’яти робочих днів із дня вручення (п. 86.11 ПКУ).

У разі незгоди платника податків або його законних представників із висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в довідці, складеній за результатами електронної перевірки, вони зобов’язані підписати таку довідку та мають право подати свої заперечення, які є невід’ємною частиною такої довідки, разом із підписаним примірником довідки. Заперечення щодо висновків, фактів чи даних, викладених у довідці, розглядаються контролюючим органом протягом 5 робочих днів із дня їх отримання. Потім платнику податків надсилається відповідь. Така відповідь є невід’ємною частиною довідки про проведення електронної перевірки. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що він зазначає в поданих запереченнях.

Якщо платник податків не подає уточнюючого розрахунку протягом 20 робочих днів після дати складання довідки про проведення електронної перевірки, якою встановлене порушення податкового законодавства, відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період (п. 50.3 ПКУ). За результатами такої перевірки контролюючим органом у межах дії ст. 58 ПКУ приймається податкове повідомлення-рішення, яке відповідно до ст. 56 ПКУ може бути оскаржене платником податків в адміністративному чи судовому порядку.

Отже, результати електронної перевірки узгоджуються у визначені строки, які не перевищують строк надання платником податків уточненого розрахунку за результатами такої перевірки. При цьому оскарження в адміністративному або судовому порядку довідки про проведення електронної перевірки ПКУ не передбачене.

Назад