Новини


Проблемні питання адміністрування податків та зборів: відповіді від фіскалів

Інформаційно-довідковий департамент ДФСУ повідомив свою позицію щодо деяких проблемних питань, які виникають у процесі адміністрування податків і зборів. Виділимо найбільш суттєві їх відповіді:

1. З 01.01.15 р. скарга на постачальника за формою додатка Д8 до декларації з ПДВ не дає право на податковий кредит, оскільки суперечить принципам системи електронного адміністрування ПДВ.

2. Для спрощення процедури отримання квитанцій при надсиланні звітності в електронному вигляді в останні дні граничного строку подання було налагоджено сервіс «Електронний кабінет платника податків». Зокрема, час очікування квитанції складає декілька секунд після відправлення декларації.

3. Подання повідомлення за ф. № 20-ОПП у електронному вигляді буде реалізовано за наявності фінансування цієї пропозиції.

4. Впровадження тільки електронної форми податкової накладної мінімізує можливість допущення технічних помилок.

5. Впроваджується сервіс оповіщення платника податку на додану вартість про зняття з ПДВ-рахунку коштів для здійснення оплати ПДВ.

6. Для вирішення спірних питань щодо визначення бази оподаткування військовим збором, зокрема, по виплатах за цивільно-правовими договорами у ВР України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо усунення неузгодженостей при стягненні військового збору» (реєстр. № 5047 від 09.09.14 р.) та направлено до Мінфіну України проект узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором.

7. Для запобігання збільшення кількості порушень щодо здійснення видаткових операцій за рахунком платника податків сума штрафу з п. 118.2 ПКУ для банків та фінустанов не підлягає зменшенню.

8. У ВР України зареєстровано проект ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України» № 5079, який передбачає реформування справляння податку на прибуток. Зокрема, він включає в себе такі зміни:
— скасовується 32 обмеження по врахуванню витрат (скасовуються обмеження витрат на навчання, маркетинг, рекламу, відрядження, благодійність, страхування, у тому числі добровільне медичне страхування працівників, тощо);
— встановлюється єдиний термін подання річної податкової декларації з податку на прибуток — до першого червня наступного календарного року замість першого березня та скасовується подання квартальної декларації із цього податку;
— підвищується з 10 до 20 млн. грн максимальний розмір річного доходу для платників, які не повинні сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток;
— до переліку платників податків з податку на прибуток не включено відокремлені підрозділи.

Лист ДФСУ «Щодо проблемних питань адміністрування податків і зборів» від 03.12.14 р. № 136/6/99-95-42-03-16.

Назад