Новини


Відповідальність за порушення порядку декларування валютних цінностей за кордоном

Головне фіскальне відомство у листі від 11.09.2014 р. № 285/2/99-99-10-04-02-10 нагадує, що податковими органами змінений підхід до контрольно-перевірочної роботи.

Господарські угоди, укладені платниками податків із порушенням вимог законодавства, перестали кваліфікуватися контролюючими органами як нікчемні.

Це обумовлено набранням чинності змінами до ст. 228 Цивільного кодексу України, якими, зокрема, встановлено, що у разі недотримання вимоги щодо відповідності правочину інтересам держави і суспільства, його моральним засадам такий правочин може бути визнаний недійсним судом. Так, органи фіскальної служби під час проведення перевірок наразі виходять із того, що дотримання або недотримання учасниками господарської операції вимог цивільного чи господарського законодавства, зокрема, щодо умов дійсності/недійсності господарських зобов’язань (правочинів), без наявності відповідних судових рішень не має безпосереднього впливу на результати податкового обліку.

Що стосується визначення поняття «добросовісного платника податку» та критеріїв відбору такої категорії платників, то ДФСУ вважає, що про добросовісність платника податку може свідчити виконання ним податкових обов’язків, визначених чинним законодавством.

Назад