Новини


Підприємці — загальносистемними мають право, але не зобов’язані платити ЄСВ, якщо у них не було доходу: позиція ДФС

ДФС на своєму офіційному сайті вперше висловилося з приводу досить резонансного питання, пов’язаного зі змінами у п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ. Так, з початку 2015 року, у згаданій нормі з’явився допис, що у разі якщо підприємцем-загальносистемником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Фахівці у сфері оподаткування двояко сприйняли цю норму, зокрема із змісту норми незрозуміло, чи зобов’язані підприємці з нового року, які не отримували дохід, сплачувати ЄСВ у розмірі не менше мінімального.

ДФС на своєму офіційному сайті повідомило наступне: «…такі платники, за бажанням, з метою збереження собі страхового стажу у році або окремому місяці року, де не було ними отримано дохід (прибуток) можуть самостійно, у разі необхідності, визначити базу нарахування єдиного внеску. В такому випадку сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску та більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Дана норма буде застосовуватися до доходу (прибутку) за 2015 рік».

Судячи з усього, податківці обрали більш лояльну позицію, тож ті загальносистемними, які не бажають з метою збереження собі страхового стажу сплачувати ЄСВ, у разі відсутності доходу, можуть його не платити.

Назад