Новини


Пільгова ставка єдиного внеску:виконати умови стане простіше

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до розділу VIІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (законопроект № 1863).

Мета останнього - зменшити навантаження на фонд оплати праці підприємств.

У зв’язку із цим парламентарі скоротили кількість умов для застосування роботодавцями понижуючих коефіцієнтів до ставки нарахування єдиного внеску. А деякі вимоги й узагалі прибрали.

Так, коефіцієнт 0,4 - до розміру єдиного внеску у 2015 році, та 0,6 - до єдиного внеску у 2016 році, роботодавець зможе застосовувати, за умови що:

- база нарахування єдиного внеску на одну застраховану особу у звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно із середньомісячною базою нарахування єдиного внеску за 2014 рік у розрахунку на одну застраховану особу. Зараз загальна база нарахування єдиного внеску повинна перевищувати за середньомісячну за 2014 рік щонайменше у 2,5 рази;

- після застосування понижуючого коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці буде не менше середньомісячного платежу на одну застраховану особу за 2014 рік. Наразі — не менше 700 грн;

- кількість застрахованих осіб у звітному місяці не більше 200% середньомісячної їх кількості за 2014 рік. Ця вимога зовсім нова. При цьому вона не стосується фізосіб, які забезпечують себе роботою самостійно, і фізосіб, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).

Зазначимо: у новій редакції Закону про ЄСВ законодавець викреслив дві умови для застосування понижуючого коефіцієнта, які стосуються розміру середньої зарплати по підприємству. Тож збільшувати її мінімум на 30% порівняно з 2014 роком, та при цьому забезпечити її розмір щонайменше на рівні трьох мінімалок буде не обов’язково.

Назад