Новини


Посилено соцгарантії демобілізованим

Парламент ухвалив зміни щодо вдосконалення питань мобілізації та соцзахисту громадян, які підлягають звільненню з військової служби під час особливого періоду або у зв'язку з оголошенням демобілізації (законопроект № 2283).

Зокрема, ними передбачено:

По-перше. Збереження місця роботи (посади), середнього заробітку за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров'я) та знаходяться на лікуванні у медзакладах, потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми. Місце роботи та зарплату за ними зберігатимуть до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військкоматах після звільнення їх зі служби у разі закінчення лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня визнання судом їх померлими.

По-друге. Молодь, яка звільнилася з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу і вперше приймається на роботу, матиме додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Плюс, зазначеній категорії осіб (а саме працездатним громадянам віком від 15 до 28 років) після демобілізації перше робоче місце надаватимуть на строк не менше двох років.

По-третє. Мобілізованих, які були звільнені зі служби у запас, не призиватимуть на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення їх зі служби. Такі особи в зазначений період зможуть бути призвані на військову службу  лише за їх згоди.

Назад