Новини


Нацбанк пояснив, як застосовувати обмеження на купівлю валюти імпортерами

Нацбанк у листі від 12.03.2015 р. № 29-209/16284 роз’яснює, як застосовувати окремі положення постанови Правління НБУ від 03.03.2015 р. № 160 (далі - постанова).

Нацбанк зазначив, що відповідно до абз. 4 п.п. 15 п. 6 постанови пакет документів, які подаються для підтвердження можливості як придбання, так і перерахування інвалюти за межі України, має додатково містити, зокрема, довідку ДФС про відсутність у клієнта заборгованості з податків, зборів, платежів. Ця вимога постанови стосується лише випадків подання банком документів до НБУ за операціями з імпорту товарів, сума заяви/платіжного доручення за якими дорівнює або більше еквівалента 50 000 дол. США на дату цієї заяви/платіжного доручення.

Крім того, Держрегулятор повідомляє, що для цілей застосування вимог п.п. 14 п. 6 цієї постанови загальна сума коштів в інвалюті, розміщених на рахунках клієнта в банках на дату подання заяви про купівлю інвалюти, визначається виходячи із залишку коштів на рахунках клієнта на початок цього операційного дня (без урахування сум, які надійдуть на рахунки клієнта протягом дня, та без урахування:

- суми придбаної клієнтом інвалюти, але не використаної ним у встановлений законодавством строк;

- суми невиконаних платіжних доручень клієнта, включених банком(ами) до відповідного(их) реєстру(ів), що подані до Нацбанку в період до дати подання такої заяви про купівлю інвалюти включно;

- суми коштів клієнта, на які накладено арешт).

Клієнт зобов’язаний надати банку додаткову інформацію про наявність зазначених вище коштів на його рахунках у банках. Підтвердження клієнта має бути подане до банку в письмовій формі та засвідчене його підписом (для юросіб - підписом керівника або уповноваженої ним особи) і відбитком його печатки (за наявності) або в електронному вигляді засобами програмно-технічного комплексу «клієнт-банк», «клієнт-Інтернет-банк» тощо. Це підтвердження має містити, зокрема, інформацію про:

- дату платіжного доручення/дату купівлі інвалюти;

- суму переказу/суму придбаної валюти;

- номер і дату контракту;

- назву обслуговуючого банку;

- дату надання банком інформації про цю операцію в реєстр;

- арешт коштів (зокрема, відомості про документи про арешт коштів, суму коштів, що підлягає арешту, реквізити відповідних рахунків клієнта, залишок коштів на цих рахунках на дату подання заяви про купівлю інвалюти) тощо.

Назад