Новини


Як перевірятимуть відомості з антикорупційної декларації про доходи і витрати

Перевірку здійснюватимуть органи Державної фіскальної служби України за місцем проживання декларанта.

А перевірятимуть інформацію про доходи, нерухомість, транспортні засоби, кошти на рахунках у банках та інших фінустановах, цінні папери, внески до статутного капіталу юросіб та фінансові зобов’язання.

Якщо виявлять розбіжності між зазначеними відомостями та наявною податковою інформацією, фіскали письмово повідомлять декларанта та запросять письмових пояснень та/або копій підтвердних документів. Їх потрібно надати не пізніше ніж на п’ятнадцятий робочий день з дня отримання запиту.

У разі встановлення недостовірностей фіскали повідомлять спеціально вповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції та керівнику органу, в якому працює декларант. Це здійснять протягом трьох днів із дня реєстрації висновку.

Також відповідне повідомлення надішлють органам  прокуратури, спеціальним підрозділам із боротьби з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України, органам Національного антикорупційного бюро України (якщо інше не передбачено законом).

Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку здійснення перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру» від 13.03.15 р. № 333. Набере чинності з дня його офіційного опублікування

Назад