Новини


Кабмин исключил Австрию из списка низконалоговых юрисдикций для целей ТЦО 

Кабинет министров Украины исключил Австрию из перечня низконалоговых юрисдикций, операции с которыми подлежат контролю за трансфертным ценообразованием.

Решение было принято на основании Вербальной ноты, переданной Дипломатическим представительством Австрии в Украине. Нота была передана с комментариями о несоответствии законодательства Австрийской республики о ставках корпоративного налога в Австрии, раскрытии информации о структуре собственности юридических лиц положениям Налогового кодекса Украины.

Во вложении – обновленный перечень низконалоговых юрисдикций согласно распоряжению КМУ от 01.07.2015 г. N 677-р (вступил в силу с 01.08.2015 г.).

 

Опубліковано закон про зменшення податкового тиску

 

12 серпня 2015 року, офіційно опублікований у газеті «Голос України» № 147 Закон України від 17.07.2015 р. № 655-VIII, яким передбачене зменшення податкового тиску на платників податків. Нагадаємо, що цим Законом передбачене підвищення до 6000 грн вартісної «планки» для віднесення матеріальних активів до основних засобів. Міністерству фінансів передані повноваження з надання узагальнюючих податкових консультацій. Такі роз’яснення обов’язково оприлюднюються на офіційному сайті Мінфіну. Закон забороняє контролюючим та іншим державним органам використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами у разі, якщо платникові за результатами здавання акта не вручене податкове повідомлення-рішення. За наявності письмового звернення платника податків замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка. Також законодавчим актом передбачено, що тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн грн штрафи, нараховані на суми податкового зобов’язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов’язання. Крім того, платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання. Закон від 17.07.2015 р. № 655-VIII у загальній своїй частині набере чинності з 1 вересня 2015 року. Водночас норми Закону, в яких надане доручення Кабміну щодо приведення підзаконних актів уряду у відповідність до норм ухваленого Закону, наберуть чинності з 13 серпня 2015 року.

 

 Источник: http://www.nibu.factor.ua/ukr/news/news.html?id=16251&from=rss

© nibu.factor.ua

 

Расчет больничных по-новому: пошаговая инструкция от налоговиков

ГФСУ напоминает, что с 4 июля действуют новые правила расчета больничных и декретных

 

Нагадуємо, що з 4 липня 2015 року змінено порядок розрахунку лікарняних та декретних виплат працівникам. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України від 26 червня 2015 № 439, опублікованому в газеті "Урядовий кур'єр" від 04.07.2015 № 119. Документом викладається в новій редакції Порядок обчислення середньої заробітної плати(доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Отже розрахуємо лікарняні:

Крок 1.

Розрахуйте середньоденну зарплату (ЗПСЕРЕД) :

ЗПСЕРЕД = ЗП / (КДТВ – КДПП), де

ЗП – нарахована за розрахунковий період (12 календарних місяців) зарплата, з якої сплачено ЄСВ (з урахуванням пункту 29). Не враховується у розрахунку лікарняні та декретні. Хоча ці виплати й обкладаються ЄСВ, вони нараховані за дні, не відпрацьовані застрахованою особою з поважної з позиції Порядку №1266 причини;

КДТВ – календарні дні зайнятості (період перебування у трудових відносинах) у розрахунковому періоді;

КДПП– календарні дні, не відпрацьовані з поважних причин. Місяці розрахункового періоду (з 1-го до 1-го числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

  Важливо!

1. Згідно з п. 32 Порядку № 1266 середню зарплату для розрахунку декретних та лікарняних роботодавець обчислює на підставі відомостей, які включаються до звіту за формою № Д4, який щомісячно подає до органу ДФС.

2. Святкові і не робочі дні не виключаються з розрахункового періоду.

Зверніть увагу! Дія обмеження (п. 4 Порядок №1266) : показник ЗП СЕРЕД не може перевищувати МВБН: 30,44, де

МВБН – максимальна величина бази нарахування ЄСВ в останньому місяці розрахункового періоду.

Крок 2.

Визначте денну виплату виходячи з розміру страхового стажу (тільки для звичайних лікарняних):

ДВ = ЗП СЕРЕД*%оплати, де

%оплати – це відсоток середньої зарплати ( доходу) залежно від страхового стажу для нарахування виплат з тимчасової непрацездатності.

Важливо!

1. Починаючи з 04.07.2015 року процентовка оплати всіх днів хвороби ( як перших 5, так і починаючи з 6-го дня) однакова і становить: 50% - за страхового стажу до 3-х років; 60% - від 3-х до 5 років; 70% від 5-8 років; 100% - понад 8 років, а також деяким категоріям незалежно від розміру страхового стажу згідно з пунктом 5 частини 1 статті 24 Закону про соцстрахування (чорнобильці 1-3 категорії, донори, учасники бойових дій та інші).

2. Дні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (декретні) оплачують у розмірі 100% середнього заробітку незалежно від розміру страхового стажу, тому тут

ДВ = ЗП СЕРЕД.

Крок 3.

Розрахуйте суму виплати (В) за період непрацездатності:

В = ДВ* КДОПЛАТА, де

КДОПЛАТА– кількість календарних днів, які підлягають оплаті:

- для хвороби – календарні дні, що припадають на період тимчасової непрацездатності згідно з листком непрацездатності;

- для відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами - календарні дні такої відпустки згідно з листком непрацездатності.

Святкові і неробочі дні також враховуються під час підрахунку календарних днів тимчасової непрацездатності.

Увага! Дія обмеження (п. 2 Порядку №1266):

- для лікарняних: показник В у розрахунку на місяць не може перевищувати МВБН;

- для допомоги по вагітності та пологах: показник В у розрахунку на місяць не може перевищувати МВБН і не може бути меншим, ніж розмір мінімальної зарплати, встановлений на час настання страхового випадку.

 

Назад